Najczęściej zadawane pytania
Przejrzyj listę najczęstszych pytań i rozwiej swoje wątpliwości.
- All
- Odpowiedzi na najczęstsze pytania
Jaka jest cena za m2?
Ceny zaczynają się od 300zł/m2. Każdą wycenę traktujemy indywidualnie, ponieważ wszystko zależy od warunków kuchennych klienta. W sprawie wyceny wstępnej prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Jaki jest czas realizacji zlecenia?
Czas realizacji przy szkle zwykłym to 2 do 3 tygodni, przy szkle hartowanym to 4-6 tygodni.
Jakie szkło stosujemy?
Stosujemy szkło o grubości 4-8mm (dostępne są również inne grubości szkła na życzenie Klienta), hartowane lub zwykłe (niehartowane), w zależności od miejsca i warunków w pomieszczeniu. Stosujemy także szkło emaliowane tzw. lacobel, które może być również hartowane.
Szkło Optiwhite – to specjalnie opracowane szkło float o obniżonej zawartości żelaza, w którym zielonkawy odcień charakterystyczny dla zwykłego szkła został całkowicie wyeliminowany. Świetnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie widoczne maja być krawędzie szkła, gdy pożądane jest neutralne zabarwienie i zależy nam na zachowaniu oryginalnych kolorów (nie zmienia koloru grafiki). Dzięki wyjątkowej przepuszczalności światła – wyższej od zwykłego bezbarwnego szkła float o 1% dla grubości 3mm i o 6% dla szkła o grubości 15 mm doskonale nadaje się do zastosowań wymagających transparentności i zachowania czystości barw.
Szkło hartowane – hartowanie polega na nagrzaniu szkła do tzw. temperatury mięknięcia i oziębianiu go w strumieniu sprężonego powietrza. W efekcie w warstwie powierzchniowej powstają naprężenia rozprężająco-ściskające, co znacznie podwyższa wytrzymałość szkła. Szkło hartowane charakteryzuje się:
- zwiększoną wytrzymałością mechaniczną – do 3 razy bardziej odporne na uderzenia od zwykłego szkła,
- zwiększoną odpornością termiczną – do 4 razy większą od zwykłego szkła (dla podstawowego szkła 4mm float zakres stosowania hartowanego szkła wynosi od -50 do +200 st. C, gdzie dla zwykłego szkła o tej samej grubości -20 do + 50 st. C)
- szkło hartowane jest szkłem bezpiecznym, po stłuczeniu rozpada się na drobne odłamki, a nie igły eliminując ryzyko skaleczenia.
Szkło emaliowane tzw. lacobel – szkło jednokolorowe, pokryte emalią z jednej strony.
Szkło laminowane w piecu – jest kompozytem składającym się z jednej lub dwóch tafli szkła połączonych za pomocą przezroczystej syntetycznej warstwy klejącej. Laminat jest kombinacją różnych rodzajów i grubości szkła (float, optiwhite, hartowanego lub innego) oraz folii. Folie te mogą być matowe, przeźroczyste, kolorowe jak również mogą to być przeróżne wzory grafik)
Czy trzeba demontować / skuwać kafelki?
Panel szklany może być zamontowany na kaflach (nie trzeba skuwać starych kafelek).
Kiedy umówić się na pomiar?
Pomiar i montaż wykonujemy po zakończonym montażu mebli kuchennych.
Gdzie znajdę wzory na panele?
Wzory można obejrzeć w naszej galerii oraz w banku zdjęć https://stock.adobe.com/pl/
Istnieje również możliwość podesłania własnego zdjęcia.
Jaka jest technologia grafik?
Jest to certyfikowany ekologiczny druk lateksowy, bezwonny, odporny na działanie promieni UV. Fotograficzna jakość grafik, nasycone kolory, u nas kolor czarny jest naprawdę czarny.